Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Publiczna Szkoła Podstawowa w Gieraszowicach

Jasełka z Małym Księciem

Utworzono dnia 21.12.2023

Czym dla nas są Święta Bożego Narodzenia? Faktem historycznym, rodzinną tradycją, religijnym przeżyciem? Czy w gonitwie za choinką i prezentami, lepiąc pierogi czy gotując barszcz, pamiętamy o ich istocie?

Mały Książę, który pojawił się w tym roku wśród nas zadawał pytania, szukał i skłaniał do refleksji, po to byśmy odkryli na nowo to co wiemy od dawna - święta to czas, by w naszych sercach na nowo narodziła się MIŁOŚĆ.

Choć była szopka, Maryja z Józefem i Dzieciątkiem, i Trzej Królowie, to właśnie postawa Małego Księcia i jego wędrówka, której byliśmy świadkiem, zwróciła uwagę na problemy współczesnego świata, zachęciła do zmiany i zwrócenia się ku tradycyjnym wartościom.

Cieszymy się, że ten dzień mogliśmy przeżyć w tak licznym gronie, nie tylko uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim rodziców i zaproszonych gości. Dziękujemy za Waszą obecność.

Na koniec chcemy też pogratulować wszystkim występującym, których nie sposób wymienić, bo nie było chyba klasy, która nie zaangażowałaby się w dzisiejszą uroczystość. Dzięki Wam, Waszym talentom i wysiłkowi, będziemy wspominać ten dzień jako ucztę dla oczu, uszu i ducha. Dziękujemy i prosimy, abyście nie ustawali w rozwijaniu Waszych zdolności, pokonywaniu tremy i poszukiwaniu własnej drogi.

Jasełka z Małym Księciem

Utworzono dnia 21.12.2023, 14:05

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 81

W poprzednim tygodniu: 112

W tym miesiącu: 321

W poprzednim miesiącu: 539

Wszystkich: 14987

Bezpłatny generator zdjęc od mLegitymacji